Buduar- przestrzeń zarezerwowana wyłącznie dla kobiet

Buduar- przestrzeń zarezerwowana wyłącznie dla kobiet

Wyobraź sobie pomieszczenie w twoim domu przeznaczone tylko dla ciebie. Stwórz osobistą przestrzeń, uwzględniającą wszystkie kobiece potrzeby. Elegancka toaletka, pojemna garderoba i ogromne lustro- poczuj się jak w apartamencie.

Do współczesnych planów, tworzonych przez architektów, powinien powrócić XIX wieczny buduar. Dziś również znajdowałaby się w nim umywalka, garderoba, ściana obwieszona lustrami, sofa, kącik wypoczynku oraz miejsce, gdzie można by było swobodnie zajmować się zabiegami kosmetycznymi. Takie pomieszczenie dla pani domu jest równie ważne jak łazienka. W łazience co prawda można dbać o higienę, jednak niewygodnie jest tam robić makijaż- o wiele wygodniejsza jest elegancka toaletka, w której z łatwością zmieściłyby się wszystkie kosmetyki oraz kobiece bibeloty. W łazience również ciężko jest się ubierać i rozbierać. Jeśli chodzi o rozmieszczenie pokoi, buduar zazwyczaj znajdował się między sypialnią a salonem.

W dzisiejszej architekturze można odnaleźć pozostałości po francuskich buduarach. Są to zazwyczaj toaletki w sypialni dopasowane do stylu całego pomieszczenia. Takie kąciki nie spełniają jednak potrzeby kobiecej intymności, a łazienka zazwyczaj jest okupowana przez innych domowników. Z pewnością kilka metrów kwadratowych przeznaczonych na buduar mogłoby uczynić cuda. Tak jak w przypadku biura zarezerwowanego wyłącznie dla pana domu, buduar to pomieszczenie tworzące osobistą przestrzeń pani domu.

Post Comment