Co oznaczają kolory kwiatów?

Co oznaczają kolory kwiatów?

Kiedyś na symbolikę kolorów zwracało się większą uwagę.

Obecnie mało kto rozpoznaje znaczenie konkretnych barw kwiatów, ale nie oznacza to, że nie warto czasem się nad nim pochylić. Wytłumaczenie dlaczego wybrało się konkretne kwiaty może pokazać drugiej osobie, że nie jest to przypadkowy zakup.

Czerwony

Kwiaty o tym kolorze związane są z miłością. Sprawdzą się idealnie jako podarunek dla wybranki serca. Bukiet czerwonych róż jest oznaką namiętności, silnych uczuć i ogromnego zainteresowania. Należy jednak pamiętać, że goździki koloru krwi są symbolem niespełnionej miłości.

Żółty

Kiedyś kwiaty w tym kolorze były dawane w ramach przeprosin za zdradę i niewierność. Dzisiaj żółty we florystyce ma bardziej pozytywne znaczenie. Kwiaty o tej barwie są symbolem przyjaźni i radości. Żółty bukiet będzie dobrym wyborem, gdy chcemy pogratulować zdanego egzaminu lub zrobić upominek siostrze.

Fioletowy

Podobnie jak kolor żółty kiedyś miał negatywne znaczenie. Głównie wykorzystywany był we florystyce żałobnej i utożsamiany ze smutkiem. Podarowanie fioletowego bukietu drugiej połowie mogło oznaczać rozstanie. Dzisiaj fioletowe kwiaty kojarzą się z elegancją i wyjątkowością. Obdarowana nimi osoba może czuć się naprawdę specjalnie.

Biały

Biały to kolor czystości, niewinności i wierności. Z tego powodu często wykorzystywany jest we florystyce ślubnej. Biały bukiet można wręczyć kobiecie, do której mamy duży szacunek. Ponadto jako symbol skromności dajemy osobie znak, że nie przekroczymy wyznaczonych przez nią granic.

Post Comment