Sushi bar – czy to dobre miejsce na randkę?

Sushi bar – czy to dobre miejsce na randkę?

Mówi się, że klasycznym miejscem na randkę jest włoska restauracja, jednak ostatnio zapanowała nowa moda. Coraz większa liczba lokali gastronomicznych oferuje dania japońskie, a w szczególności sushi, czyli niecodzienną dla Europejczyka kombinację wodorostów, ryżu i owoców morza. Restauracje te, dalekie są od popularnych i zazwyczaj mało ekskluzywnych lokali serwujących azjatycką kuchnię z flagowym daniem, kurczakiem w sosie słodko-kwaśnym na czele. Sushi bary kojarzą się teraz z biznesowymi spotkaniami, bankietami i odświętnymi wyjściami. Czy sprawdzą się też na randce?

Sushi bar – kiedy się sprawdzi na randce

Jeśli jesteś częstym bywalcem sushi barów, a jedzenie pałeczkami masz opanowane do perfekcji, z pewnością kusi Cię, żeby zaimponować swojemu towarzyszowi swoim obyciem i wiedzą kulinarną. Czy jednak jest to dobry pomysł? Tak, ale pod kilkoma warunkami. Jeśli osoba, którą ze sobą zabierasz również jest zwolennikiem tego typu kuchni, z pewnością znajdziecie wspólny język. Jeżeli jest to dla niej pierwszy raz w takiej restauracji, także masz szansę pokazać się od dobrej strony. Wiele jednak zależy od twojego taktu i umiejętności zainteresowania osoby towarzyszącej. Pamiętaj też, aby nie wywołać zawstydzenia w zaproszonym. Nie śmiej się z pytania gdzie są sztućce i nie popisuj na siłę. Upewnij się też, że osoba którą zabierasz spożywa owoce morza i czy nie jest na nie uczulona.

Sushi bar – kiedy sobie odpuścić?

Jeśli ani Ty, ani ten, kto miał ci towarzyszyć tego wieczora nie byliście wcześniej w podobnym lokalu, możecie obydwoje czuć się nieco przytłoczeni. Trzeba będzie bowiem zrobić małe rozeznanie, odnośnie tego jak jeść pałeczkami, jak maczać porcje sushi w sosie sojowym i czym jest wasabi. Zdobycie wiedzy na temat tego ostatniego może uchronić was przed wypaleniem sobie gardła, bowiem wasabi to ostry japoński chrzan, który powinno się stosować w śladowych ilościach. Nie znaczy to, że nie powinniście eksperymentować. Lepszym rozwiązaniem będzie jednak rezygnacja z wyjścia i zamówienie jedzenia do domu. Możecie skorzystać z tej firmy https://sushicorner.pl/. Zaopatruje ona w sushi zarówno mieszkania prywatne, jak i biznesowe bankiety. Dzięki temu, że posiłkiem będziecie delektować się tylko we dwoje, bez skrępowania będziecie mogli cieszyć się nowymi smakami.

Post Comment