Najsłodsze jajka na świecie czyli kinder niespodzianki

Najsłodsze jajka na świecie czyli kinder niespodzianki

Czekoladowe jajka cieszą się niesłabnącą popularnością nie tylko w okresie wielkanocnym. Kinder niespodzianka to słodycz, który od ponad 40 lat daje radość milionom dzieci i nie tylko. Co warto o nim wiedzieć?

Jajko niespodzianka to produkt włoskiego przedsiębiorstwa Ferrero, które odpowiada m.in. za produkcję nutelli. Autorem pomysłu był William Salice, prawa ręka szefa firmy. Słodycz został wprowadzony na rynek w 1973 roku i w krótkim czasie stał się kultowy w wielu zakątkach świata. Co ciekawe William Salice pracował dla Ferrero aż do roku 2007 kiedy to przeszedł na emeryturę po przeszło 47 latach spędzonych w firmie.

Kinderki nie tylko dla dzieci?

Słodycze mimo, że produkowane z myślą o najmłodszych, stały się obiektem chętnie kupowanym przez dorosłych. Wszystko za sprawą limitowanych kolekcji zabawek, które można znaleźć wewnątrz czekoladowej powłoczki. Czasami by zebrać wszystkie figurki trzeba wydać niemałe pieniądze, ale nie zraża to wytrwałych kolekcjonerów. Swoją przygodę z kinder niespodziankami często zaczynali jako małe dzieci i nieprzerwanie kontynuują ją do dziś.

Zakazane jajko

Kinder niespodzianki wydają się niewinnymi słodkościami, jednakże w kilku krajach ich sprzedaż jest surowo zabroniona. Przykładem mogą być tu Stany Zjednoczone. Na mocy dokumentu z 1938 roku zabronione jest w tym kraju umieszczanie przedmiotów wewnątrz jedzenia. Podobne przepisy obowiązują m.in. w Chile.

Post Comment