Jesteś niezadowolony z własnego charakteru pisma? Odkryj piękno sztuki pisania, z pewnością staniesz się jej pasjonatem. Jak powszechnie wiadomo pismo jest naszą wizytówką, dlatego warto spróbować swoich sił w sztuce pięknego pisania.
Pozytywne aspekty pięknego pisania
Jeżeli zmagasz się z nieczytelnym pismem, piszesz szybko i niedbale kreślisz kolejne litery, być może cierpisz na dysgrafię. Jednak każdy charakter pisma można poprawić i wyćwiczyć. Idealnym sposobem na poprawę swojej pisemnej niedbałości jest pismo kaligraficzne, przy którym nauczysz się dbałości o każdy detal oraz dużej cierpliwości. Mimo, że pisanie nie jest twoją mocną stroną, to sztuka kaligrafii z pewnością przyniesie ci dużo satysfakcji.
Od czego zacząć?
Do rozpoczęcia przygody z kaligrafią potrzebujesz gładki papier, tak by stalówka pióra nie zahaczała o wyboje kartki. Jeśli nie jesteś przekonany co do pisania piórem, możesz zastąpić je specjalnymi pisakami, z których korzystanie jest zdecydowanie łatwiejsze. Na rynku dostępne są również długopisy, których końcówka zachowuje się jak elastyczny pędzelek, dzięki któremu również uzyskamy efekt cienkich i pogrubionych linii.
Wprawa wymaga ćwiczeń
Każde pociągnięcie pędzlem bądź piórem będzie dla ciebie źródłem odprężenia i przyjemności. Oczywiście błędy i niedociągnięcia zdarzają się każdemu, nawet profesjonalistom. Kaligrafia to nie jest coś, czego nauczysz się od razu. Na początku nie musisz zabierać się na pisanie całych słów i zdań. Wstępnie warto nauczyć się podstawowych ruchów, pisząc szlaczki, fale i zygzaki. Dzięki nim przyzwyczajamy naszą dłoń do narzędzia. Przy okazji poprawisz swój uchwyt, gdyż być może jest on niewłaściwy, co zdecydowanie negatywnie wpływa na wygląd pisma i być może przyprawia ci trudności podczas pisania. Jest to dobre ćwiczenie usprawniające rękę.