Zakupy w Internecie – kiedy sobie odpuścić?

Zakupy w Internecie – kiedy sobie odpuścić?

Zakupy bez ruszania się z kanapy? To brzmi świetnie zarówno dla leniucha, jak i dla praktycznej osoby, która ceni swój czas. Dzięki możliwościom, jakie daje Internet możesz zamawiać towary zza granicy i trafić na ciekawe promocje. Jednak są sytuacje, w których lepiej wstrzymać się od zakupu. Zobacz, czego lepiej poszukać w tradycyjnym sklepie.

Ubrania

Przeglądanie internetowych butików stało się nowoczesnym zamiennikiem tak zwanego „window shoppingu”, czyli oglądania wystaw sklepowych dla rozrywki. I chociaż samo podziwianie wystawionych na sprzedaż ubrań może być całkiem miłą rozrywką, tak samo kupno często jest źródłem rozczarowań. Niestety wybrana sukienka czy spodnie mogą w rzeczywistości nie wyglądać tak samo dobrze jak na modelce, a nawet jeśli będą dobrej jakości, mogą okazać się za duże lub za małe. Kupuj więc ubrania przez Internet tylko kiedy masz sprawdzony sklep lub jeśli lubisz przymierzać w domu i nie masz nic przeciwko bieganiu na pocztę, żeby odesłać zakupione towary.

Prezenty

Urodziny koleżanki, dzień matki, wesele kuzynki, wasza rocznica ślubu – te wszystkie okazje to dobry powód, żeby poszperać w Internecie i wybrać dla bliskich wyjątkowy prezent. Wszystko w porządku, o ile tylko nie zamawiasz na ostatnią chwilę. Jeżeli sklep przetrzyma twoją przesyłkę albo kurier nie dotrze na czas, będziesz mieć niemały problem. Ryzykujesz też, że najesz się wstydu, jeśli nie sprawdzisz towaru, przed opakowaniem go w papier prezentowy. Może się okazać, że zamiast markowej torebki podarujesz komuś podróbkę albo uszkodzony w transporcie kubek. Nie ryzykuj też z kupnem biżuterii. To zazwyczaj duży wydatek, a o ile nie zamawiasz ze sprawdzonych stron, możesz natrafić na oszustów.

Zwierzęta

Na portalach ogłoszeniowych znajdziesz wiele ofert dotyczących rasowych psów i kotów, czasem w podejrzanie niskich cenach. Nie łudź się, że amstaff czy mops mogą kosztować kilkaset złotych, a właścicielowi zależy jedynie, żeby oddać zwierzaka w dobre ręce. Schroniska przyjmują setki psich mieszańców, które ktoś sprzedał jako rasowe. Nie przykładaj ręki do cierpienia zwierzaków i nie pozwalaj zarabiać oszustom.

Post Comment