Ciekawostki o królikach

Ciekawostki o królikach

Króliki obok psów i kotów to jedne z najpopularniejszych zwierząt domowych.

Mało osób wie, że opieka nad tymi zwierzętami wymaga sporej wiedzy i często wiąże się z wysokimi kosztami specjalistycznych wizyt weterynaryjnych. Niestety przez ich uroczy wygląd i nieprzemyślane decyzje ludzi, króliki bardzo często trafiają do schroniska. Oto kilka ciekawostek, które pomogą lepiej zrozumieć te stworzenia.

Króliki skaczą z radości

Kiedy królik jest szczęśliwy to wykonuje tak zwane binky. Zwykle towarzyszy temu szybkie przemieszczanie się po pomieszczeniu. Wygląda to trochę, jakby z podekscytowania zwierzę chciało rozładować trochę energii. Szczęśliwy, ale zmęczony królik może ograniczyć się do mini binky, czyli potrząsania główką.

Króliki nie lubią być trzymane w rękach

Króliki to płoche stworzenia i wolą cały czas czuć ziemię pod łapami. Z tego powodu króliki często wierzgają i drapią podczas podnoszenia. Aby oszczędzić zwierzęciu stresu i stworzyć z nim relację budowaną na zaufaniu, staraj się jak najrzadziej podnosić zwierzę. Zamiast przytulania możesz pogłaskać królika, gdy jest na ziemi. Okażesz mu czułość, a zwierzę będzie czuło się bezpiecznie i komfortowo.

Króliki potrafią mruczeć

Króliki mruczą, choć nie w ten sam sposób co koty. Kiedy są zadowolone wydają delikatne dźwięki zębami przypominające chrupanie. Czasami może być trudno to usłyszeć, ale jeśli położy się dłoń na czubku ich głowy, można wyczuć wibracje.

Post Comment