Zabieg HIFU – czy faktycznie działa na odchudzanie? Sprawdzamy!

Zabieg HIFU – czy faktycznie działa na odchudzanie? Sprawdzamy!

Walka z dodatkowymi kilogramami to jedna z najczęściej toczonych nie tylko w domowym zaciszu, ale również w salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej. Nie każdy bowiem chce i potrafi pogodzić się ze zmianami, które wystąpiły na jego ciele. Zalecenia zdrowej diety i większej dawki ruchu nie zawsze przynoszą efekty. Z pomocą wówczas przychodzą zabiegi takie jak HIFU. Czy ta metoda jest skuteczna? Kiedy warto się na nią zdecydować?

Czym jest zabieg HIFU?

Hifu jest to nowoczesny zabieg, który bazuje na falach dźwiękowych o dużym zasięgu. Jest to więc zabieg niewymagający zastosowania skalpela co jest niezwykle istotne. Wiele osób udających się do salonu kosmetycznego obawia się właśnie tego, że potrzebna będzie interwencja chirurgiczna, która pozostawi blizny lub będzie wymagała długiej rekonwalescencji. W przypadku tego zabiegu nie ma o tym mowy, ponieważ wystąpienie jakikolwiek powikłań jest praktycznie znikome. Zupełnie naturalnym jest pojawienie się zaczerwienienia w miejscu przeprowadzania zabiegu. Jednak ustępuje ono już po kilku godzinach.

Zasada działania HIFU

Zabieg Hifu wywołuj dwa zjawiska, termiczne i mechaniczne. W przypadku tego pierwszego mowa o wzroście temperatury w tkance, która absorbuje ultradźwięki. W efekcie dochodzi do koagulacji tkanki. Z kolei zjawisko mechaniczne polega na pojawianiu się pęcherzyków gazu wewnątrz komórki. Kolejno pojawia się wzrost ciśnienia, co skutkuje niszczeniem struktur komórki. Zabieg Hifu wykonywany jest w okolicach brzucha, pośladków, piersi oraz ramion.

Zabieg HIFU – zalecenia i przeciwwskazania do przeprowadzenia

Poza działaniem odchudzającym zabieg Hifu wykorzystuje się również w celu redukcji oznak starzenia, zwiotczałej skóry np. po porodzie, likwidacji rozstępów, blizn i przebarwień. Zabieg Hifu przeprowadzany np. w https://salonpieknecialo.pl/ zaleca się wszystkim tym, którzy mają wymienione powyżej problemy skórne i chcą się z nimi uporać. Tak jak w przypadku wielu innych zabiegów, tak i tutaj istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu Hifu. Do nich należą: choroby nowotworowe, choroby serca, choroby skóry, dermatoza, padaczka, niewyrównana cukrzyca, a także choroby neurologiczne. Warto również zaznaczyć, że zabieg Hifu wykonywany na skórze tworzy nie powinien być przeprowadzany przez okres około dwóch tygodni po zabiegach, w których został zastosowany kwas hialuronowy lub botoks. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do możliwości wykonania zabiegu warto porozmawiać ze specjalistą. Ten powinien rzetelnie odpowiedzieć na wszystkie zadane pytania.

Post Comment