Wymiana oleju BMW – praktyczne wskazówki

Wymiana oleju BMW – praktyczne wskazówki

Posiadacze BMW wiedzą doskonale, że aby utrzymać pojazd w dobrej kondycji, należy zadbać o wiele kwestii. Jedną z najistotniejszych jest wymiana oleju silnikowego. Jednak w podobny sposób należy zatroszczyć się o skrzynię biegów. Poniżej kilka wskazówek dla tych, którzy mają to w planach.

Wymiana oleju silnikowego BMW – wybierz właściwe środki smarne

Jeśli zależy nam na prawidłowym działaniu silnika, musimy zadbać o to, aby przed wymianą oleju w naszym BMW, wybrać odpowiednie środki smarne. Dobry olej silnikowy pełni wiele istotnych funkcji. Przede wszystkim zmniejsza tarcie, chłodzi poszczególne części silnika, pomaga w utrzymaniu czystości, zapobiega korozji oraz zapewnia odpowiednią kompresję. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy dostępny na rynku olej odznacza się taką funkcjonalnością. Przed wyborem warto zrobić selekcję, aby dopasować najlepszy produkt dla siebie. Najnowocześniejsze są oleje syntetyczne. Zapewniają skuteczne smarowanie oraz są najbardziej stabilne termicznie. Ponadto lepiej dbają o czystość silnika i zmniejszają zużycie jego poszczególnych części. Pamiętaj jednak, by dobrać olej zgodny z wymaganiami jakościowymi producenta. Niektóre samochody mogą bowiem wykorzystywać oleje mineralne, a inne nie. Istotne znaczenie ma także lepkość wybranego oleju silnikowego. Przy niższej lepkości opór oleju, a co za tym idzie – straty mocy silnika są mniejsze. Wyższa lepkość chroni części silnika przed zużyciem.

Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów BMW – poznaj nowoczesne metody

Czasem słyszy się opinie, że wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów BMW jest obligatoryjna. Jednak jest to prawda jedynie w przypadku, kiedy nie planujemy długo użytkować auta. W istocie żywotność oraz wydajność tego układu w dużej mierze zależy od środków smarnych, dlatego jeżeli chcemy cieszyć się sprawną skrzynią biegów, powinniśmy jednak zdecydować się na wizytę w serwisie. W Tarnowie na wymianę oleju BMW można liczyć tutaj https://bmw-slusarczyk.pl/oferta/dynamiczna-wymiana-oleju-w-automatycznej-skrzyni-biegow/. Warto zainteresować się nowoczesną metodą oferowaną przez ten warsztat. Dynamiczna wymiana oleju polega na tym, że wymienia się cały środek smarny, zamiast jedynie 40%, jak w przypadku klasycznych sposobów.

Post Comment