Masło kakaowe – surowiec kosmetyczny o odżywczym działaniu

Masło kakaowe – surowiec kosmetyczny o odżywczym działaniu

Niełatwo znaleźć kosmetyk, który będzie odpowiadał naszym potrzebom. Chociaż na rynku jest mnóstwo produktów, nie wszystkie wykazują działanie, o jakim zapewniają nas producenci. Być może dlatego coraz więcej konsumentów wybiera naturalne, sprawdzone formuły. Popularność zyskują wyroby oparte na naturalnych surowcach kosmetycznych, takich jak masło kakaowe. Co sprawia, że tego typu surowce są tak wyjątkowe?

​Surowce kosmetyczne – które z nich pozytywnie wpływają na działanie produktów?

Surowce kosmetyczne to substancje, które pozyskuje się z roślin, minerałów lub zwierząt. To właśnie one odpowiadają za dobroczynne działanie większości produktów do pielęgnacji. Możemy do nich zaliczyć różnego rodzaju glinki, hydrolaty, oleje roślinne i masełka. Ich duża zawartość w kosmetykach dobrze świadczy o jakości wyrobów. Surowce kosmetyczne stanowią źródło witamin, minerałów oraz substancji aktywnych, dzięki którym produkty wykazują pożądane działanie. Niestety w kosmetykach pełnych chemii ich właściwości mogą zostać stłamszone. Właśnie dlatego warto wybierać produkty o naturalnych formułach.

​Masło kakaowe – wyjątkowy surowiec kosmetyczny

Jednym z najczęściej wykorzystywanych w branży kosmetycznej surowców jest masło kakaowe. To surowiec pozyskiwany z ziaren kakaowca, czyli tej samej rośliny, której zawdzięczamy czekoladę. Ziarna kakaowca są niezwykle cenne z uwagi na wysoką zawartość witamin i minerałów. Powinny stanowić nie tylko uzupełnienie diety, ale i pielęgnacji.

Masło kakaowe to surowiec kosmetyczny wyróżniający się przede wszystkim cennymi właściwościami. Świetnie nawilża, odżywia i regeneruje. Może wyrównywać koloryt skóry i chronić przed szkodliwym działaniem promieni UV. Znajdziemy je w produktach przyspieszających opalanie oraz balsamach do ciała i ust. Masło kakaowe zmiękcza zrogowaciały naskórek i uelastycznia. Przywraca skórze naturalny blask i sprawia, że wygląda młodo i promiennie.

​Masło kakaowe – surowiec kosmetyczny chętnie wybierany przez producentów

Patrząc na powyższe właściwości, nie powinien dziwić fakt, że masło kakaowe to surowiec kosmetyczny tak chętnie wykorzystywany przez producentów. Jego liczne zastosowania sprawiły, że znajdziemy je w większości produktów do pielęgnacji. Będą to między innymi odżywki i maski do włosów, kremy do twarzy, mgiełki przyspieszające opalanie, balsamy do ciała i kremy do rąk czy stóp. Producenci korzystają z surowców dostępnych na stronach takich jak https://oqema.pl/, dzięki czemu jakość wyrobów rośnie. My możemy dostać je w lokalnych sklepach czy drogeriach. Surowiec można stosować nakładając go bezpośrednio na skórę lub włosy, a także dodając do ulubionych kosmetyków. Masło kakaowe występuje w formie stałej, ale twarda kostka szybko zmienia się w przyjemną emulsję po zaaplikowaniu jej na skórę. To surowiec, który jest nie tylko wygodny w stosowaniu, ale i pełen właściwości odżywczych. Może z powodzeniem zastąpić przynajmniej kilka dotychczas używanych produktów, ponieważ jest uniwersalne i nadaje się do każdego typu cery i włosów.

Post Comment