Folia antywłamaniowa – czy zmniejsza koszt ubezpieczenia?

Folia antywłamaniowa – czy zmniejsza koszt ubezpieczenia?

Każde włamanie do domu czy mieszkania wiąże się z wieloma kłopotami. Dlatego zawsze warto opłacić ubezpieczenie. Czy montaż folii antywłamaniowej pozwala na zmniejszenie składki ubezpieczenia?

Folia antywłamaniowa – co to jest?

Folia antywłamaniowa jest grubą wielowarstwową folią, która chroni okna przed rozbiciem i włamaniem. Jej zadaniem jest wzmocnienie powierzchni szkła. Wprawdzie wtargnięcie do wewnątrz budynku z oknami zabezpieczonymi folią antywłamaniową jest możliwe, ale bardzo utrudnione. Dodatkową korzyścią posiadania folii antywłamaniowej jest zabezpieczenie przed odłamkami szkła, gdyż rozbita szyba okna nie spada i nie rani mieszkańców.

Folię antywłamaniową nakleja się na powierzchnię okna od wewnątrz pomieszczenia. Przy jej montażu producenci radzą częściowy demontaż okna.

Od wielkości okna zależy grubość dobranej folii antywłamaniowej. Im większe okno, tym grubsza musi być folia. Najczęstsze grubości folii to:

  • 8 mil – folia o grubości 220 mikronów;
  • 12 mil – folia o grubości 360 mikronów;
  • 16 mil – folia o grubości 448 mikronów.

Ciekawym jest to, że okna zabezpieczone folią antywłamaniową są bardziej odporne na działanie wysokich temperatur, niż te niezabezpieczone.

Folie antywłamaniowe różnią się zdecydowanie od folii ochronnych, ponieważ wytrzymują o wiele większą siłę.

Folia antywłamaniowa, a ubezpieczenia

Zrozumiałym jest, że przy wszystkich ubezpieczeniach zależy nam na obniżeniu kwoty składki, przy dużym odszkodowaniu. Taka sytuacja jest możliwa, gdy zabezpieczymy okna folią antywłamaniową. W przypadku gdy folie antywłamaniowe są instalowane zgodnie ze standardami ubezpieczeniowymi, są one uznawane przez ubezpieczycieli, pomniejszając koszt ubezpieczenia.

Warto wiedzieć, że montaż folii antywłamaniowych nie jest łatwy, ponieważ potrzeba do niego dużo siły i specjalistycznych narzędzi. Dlatego polecamy: https://oklejanieokien.pl/.
jest to firma z wieloma latami doświadczeń, a szczególnie w kwestiach bezpieczeństwa dobrze jest zaufać profesjonalistom.

Post Comment