Psychodietetyk – jak może pomóc w odchudzaniu?

Psychodietetyk – jak może pomóc w odchudzaniu?

Otyłość to nie tylko ,,puszysty” wygląd. To przede wszystkim choroba, która zagraża zdrowiu, a nawet życiu. Niestety, wbrew radom internetowych ekspertów, nie wystarczy mniej jeść, żeby schudnąć. To ciężka praca wymagająca od chorego zmiany nawyków żywieniowych, stylu życia, a często nawet podejścia do jedzenia. W tym ostatnim może pomóc psychodietetyk.

Kim jest psychodietetyk?

Większość osób zmagających się z otyłością tak naprawdę nie ma pojęcia, w jaki sposób z nią walczyć. Zazwyczaj sięgają po bardzo restrykcyjne diety, które co prawda gwarantują efekt, ale krótkoterminowy. Nie tylko wyniszczają organizm, ograbiając go z wszelkich wartości odżywczych, ale również spowalniają metabolizm i sprzyjają powrotowi kilogramów, do tego z nadwyżką. Kluczem do sukcesu w odchudzaniu jest zmiana myślenia. Niekiedy jedzenie służy nam do regulacji emocji. Warto nad tym popracować z pomocą psychodietetyka. Jest to specjalista łączący wiedzę z dietetyki i psychologii, którą wykorzystuje do leczenia pacjentów z nadwagą i otyłością. Pomaga zrozumieć pewne schematy i przerwać je, tak by redukcja była bardziej skuteczna.

Psychodietetyk w Katowicach – do kogo pójść?

Współpraca z psychodietetykiem to cenne wsparcie w dążeniu do uzyskania pożądanych efektów. Jednak wiele zależy od wybranego specjalisty. Tak jak w każdej innej branży, tak i tutaj zdarzają się eksperci lepsi i gorsi. Przed udaniem się do gabinetu warto więc sprawdzić opinie na temat danego psychodietetyka. Mieszkańcy Katowic mają do wyboru wielu specjalistów. Wystarczy, że wpiszą w wyszukiwarkę ,,psychodietetyk Katowice”. Jednym z wyników będzie https://www.sklep.bielskidietetyk.pl/news/n/250/Katowice. Dobrze zorientować się, jakie kwalifikacje ma dietetyk i czy podchodzi do każdego pacjenta indywidualnie. Nie bez znaczenia jest tutaj oczywiście nastawienie pacjenta. Nawet najlepszy psychodietetyk nie zdziała cudów, jeśli nie będziemy stosować się do jego zaleceń. Walka z otyłością to długi proces, dlatego warto dać sobie na niego czas i zebrać niezbędne pokłady silnej woli.

Post Comment