Olej lniany – jak zdrowa dieta wpływa na organizm?

Olej lniany – jak zdrowa dieta wpływa na organizm?

Wszyscy wiemy, jak ważna je zbilansowana dieta dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Niestety nie każdy zwraca uwagę na to, co je. Właściwy jadłospis powinien składać się z dużej ilości potraw zawierających niezbędne witaminy, minerały, mikro- oraz makroelementy. W tym artykule podpowiemy, jak może wyglądać zdrowa dieta, a także o tym, jak na jej jakość wpłynie olej lniany.

Zdrowa dieta – przepis na zdrowie

Człowiek potrzebuje do życia węglowodanów, białka, tłuszczy, witamin i minerałów. Składniki powinny być odpowiednio zbilansowane. Większość dietetyków zaleca dietę składającą się z pięciu posiłków dziennie. Mogą one być spożywane co 3-4 godziny. Najważniejsza jest regularność. Warto dbać o odpowiednie nawodnienie. Ilość spożywanych kalorii powinna być ustalana indywidualnie, z pomocą specjalisty. Do swojej rutyny dobrze włączyć orzechy i awokado, ryby i owoce morza, białe mięso, pieczywo pełnoziarniste, cytrusy oraz wszelkie warzywa. Unikać z kolei należy żywności wysokoprzetworzonej, fast foodów i słodyczy. Eksperci zalecają, by wzbogacić dietę o źródła kwasów z grupy Omega. Dobrym wyborem powinien okazać się olej lniany.

Olej lniany – witaminowa bomba

Olej lniany zawiera dużą ilość kwasów omega-3. Ma doskonały stosunek kwasów omega-6 do omega-3. Jest bogatym źródłem witaminy E, steroli i karotenoidów. Taka mieszanka prozdrowotnych składników sprawia, że olej lniany bardzo dobrze wpływa na zdrowie. O jego licznych właściwościach przeczytasz więcej tutaj https://olejewielkierychnowo.pl/olej-lniany/. Olej lniany jest zalecany w profilaktyce chorób nowotworowych. Z uwagi na pozytywny wpływ na psychikę, może być stosowany w leczeniu depresji czy schizofrenii. Może łagodzić objawy alergii, a także dolegliwości związane z menopauzą. Zmniejsza ryzyko zawału i udaru, jak również przyczynia się do obniżenia ciśnienia krwi. Jako element zdrowej i zbilansowanej diety może zdziałać wiele dobrego dla naszego organizmu. Warto skorzystać z tych leczniczych właściwości, które podarowała nam natura.

Post Comment