Kolagen w suplemencie diety – czy warto stosować?

Kolagen w suplemencie diety – czy warto stosować?

Firmy kosmetyczne i rozmaite koncerny zadbały, aby dzisiaj większość z nas miała świadomość, że procesy starzenia ruszają od 25 roku życia. Co za tym idzie, na rynku znajdziemy wiele kosmetyków oraz suplementów, które mają wpłynąć na stan naszej skóry i pomóc jej zachować młody wygląd. Nic więc dziwnego, że wiele osób zaczyna zastanawiać się nad wybraniem jakiegoś specyfiku dla siebie. Czy w takim wypadku warto postawić na suplement diety z kolagenem? Poniżej kilka słów na ten temat.

Kolagen – w suplementach diety i nie tylko

Nasz organizm potrafi wytwarzać kolagen samodzielnie, jednak z wiekiem robi to coraz bardziej opieszale. Dlatego też stał się on składnikiem wielu preparatów, które wpływają na stan skóry, a jego obecność często podkreśla się w reklamach i na opakowaniach. Suplement diety zawierający kolagen pomoże dostarczyć tę substancję do naszego organizmu. Jeśli na tym nam właśnie zależy, możemy rozważyć stosowanie. Jednak pamiętajmy, że suplementy nie są lekami i nie powinniśmy próbować walczyć z chorobami skórnymi z ich pomocą. Tutaj pomoże jedynie konsultacja z lekarzem.

Suplement diety z kolagenem – kogo spytać o opinię?

Zanim rozpoczniemy suplementację, powinniśmy zrobić mały wywiad na temat wybranego specyfiku. Jeśli wśród naszych bliskich nie ma nikogo, kto korzystałby z podobnych preparatów, możemy zdać się na opinie w internecie. Warto poczytać i przy okazji sprawdzić, jakimi efektami mogły cieszyć się różne osoby. Dobrym pomysłem będzie też konsultacja z dermatologiem.

​Suplement diety Este Synergy – kolagen w płynie doustnym

Suplementem diety z kolagenem, który poleca wiele osób, jest Este Synergy. Ten preparat może poszczycić się bogatym składem. Oprócz kolagenu, zawiera kwas hialuronowy, cynk, biotynę oraz witaminy C i E. Dzięki temu można uniknąć stosowania kilku specyfików jednocześnie. Plusem jest także wygodne i szybkie stosowanie. Płyn doustny rozpuszczamy w 100ml dowolnego napoju i wypijamy. Więcej na ten temat przeczytamy tutaj https://estesynergy.com/suplementacja-kolagenu/. Warto sprawdzić informacje na stronie producenta oraz opinie.

Post Comment