Hipnoza regresyjna i dynamiczna – poznaj te dwie rewolucyjne metody

Hipnoza regresyjna i dynamiczna – poznaj te dwie rewolucyjne metody

Na co dzień każdy z nas mierzy się z wieloma problemami, czy to związanymi ze stresującą pracą czy też z trudną sytuacją rodzinną i osobistą. Bardzo często jednak to właśnie w nas tkwi klucz do ich rozwiązania. Hipnoterapia to innowacyjna metoda radzenia sobie z różnymi zaburzeniami, która pozwala zwalczyć traumy z przeszłości, pokonać wewnętrzne bariery i podnieść standard swojego życia. Spośród sposobów, z których hipnoterapeuta korzysta podczas pracy z pacjentem, można wyróżnić dwie: hipnozę regresyjną oraz dynamiczną. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat.

Hipnoza regresyjna – czym jest?

Hipnoza regresyjna jest stosowana wtedy, gdy źródłem problemów dręczących pacjenta, jest wydarzenie z przeszłości. Powracając emocjonalnie do trudnego doświadczenia i przeżywając je na nowo, przy asyście hipnoterapeuty, udaje się bardzo często zwalczyć traumę. Sytuacja z lat dziecięcych, która może ciążyć człowiekowi w życiu dorosłym jest reinterpretowana i dzięki temu traci moc oddziaływania na psychikę.

Hipnoza dynamiczna – na czym polega?

Hipnoza dynamiczna polega na wykorzystaniu gestów lub nieartykułowanych dźwięków, aby wpłynąć na podświadomość człowieka. W ten sposób można niejako zaprogramować się, aby w niektórych sytuacjach zacząć radzić sobie z własnymi emocjami (np. przestać odczuwać strach).

Hipnoza regresyjna czy dynamiczna – na co się zdecydować?

Hipnoterapeuta zdeterminowany, aby rozwiązać Twój problem, będzie stosował różne narzędzia, które mają na celu postawienie prawidłowej diagnozy i znalezienie rozwiązania. Decyzję o tym, czy poddać się hipnozie regresyjnej czy skorzystać z innego rodzaju hipnozy, powinno się podjąć wspólnie ze specjalistą, podczas konsultacji poprzedzającej sesję. Profesjonalista będzie wiedział, w jaki sposób najlepiej dotrzeć do pacjenta. Warto przeczytać więcej na ten temat tutaj https://maksymkomar.com/. Znalezienie hipnoterapeuty godnego zaufania, który rzetelnie podejdzie do sprawy, to klucz do przeprowadzenia skutecznej terapii, którą być może nawet uda się zamknąć w trzech sesjach.

Post Comment