1,5 procenta podatku – przekaż na szczytny cel

1,5 procenta podatku – przekaż na szczytny cel

Podatnicy w Polsce mają swoje obowiązki, ale posiadają również przywileje. Jednym z nich jest możliwość przekazania 1,5 procenta podatku na wybrany przez siebie cel dobroczynny. To wspaniała inicjatywa, o której zazwyczaj najgłośniej jest na początku roku. Warto dowiedzieć się więcej na temat tego, kto może skorzystać z naszej pomocy i mądrze wybrać cel, na który przekażemy pieniądze. Jak się okazuje, dla wielu taki pozornie mały gest, bardzo dużo znaczy.

Kto może otrzymać Twoje 1,5 procenta podatku?

Warto zdawać sobie sprawę, że chociaż możemy przekazać pieniądze na cele dobroczynne, to jednak nie wszystko, co za takowe uznajemy, będzie się kwalifikować do tego miana. 1,5 procenta podatku mogą od nas otrzymać organizacje pożytku publicznego. Co się kryje pod tym pojęciem? Są to instytucje, które powstały po to, aby działać dla społecznego dobra. Ich celem nie jest maksymalizacja zysków lecz niesienie pomocy. Obecnie funkcjonuje wiele takich fundacji oraz stowarzyszeń, które zyskały wpis na listę organizacji pożytku publicznego i posiadają własny numer KRS. Mogą one skupiać się na różnych obszarach i społecznie istotnych kwestiach. Część z nich będzie pomagać biednym rodzinom w zapewnieniu sobie posiłków i godnego życia. Inne zajmą się zbieraniem pieniędzy na leczenie przewlekle chorych oraz niepełnosprawnych. Nie brakuje także organizacji, które pomagają zwierzętom. Mamy więc z czego wybierać.

1,5 procenta podatku – przemyśl swój wybór

Skoro jest tak wielu potrzebujących oraz organizacji, które im pomagają, to jak zdecydować się na jedną? Ważne jest przede wszystkim, aby podjąć jakąś decyzję i pomóc, niezależnie od tego, kogo wybierzemy, jednak mimo to warto przemyśleć sprawę. Wiele osób postanawia wesprzeć lokalną inicjatywę ze swojego miasta lub wybiera organizację, której działania są mu w jakiś sposób bliskie. Jeżeli jesteś z Opola, zainteresują się tym stowarzyszeniem https://procent.rehabilitacjaopole.pl/. Możesz również wskazać konkretnego podopiecznego i wówczas wpisać go jako cel szczegółowy.

Post Comment