Świnka morska – jak się nią opiekować?

Świnka morska, a inaczej kawia domowa, stała się popularnym zwierzątkiem domowym. Z uwagi na swoje nieduże rozmiary może być ciekawą opcją dla tych z nas, dla których niemożliwe jest posiadanie psa lub kota. Świnka morska nie ma wygórowanych wymogów, jeśli chodzi o żywienia – jest zwierzakiem roślinożernym, głównie sianem. Dietę świnki morskiej powinno się uzupełniać warzywami i owocami, na przykład pietruszka, marchew oraz mniszek lekarski. Trzeba zagwarantować śwince stały dostęp do wody, a także klatkę dla świnki morskiej ze ściółką i niezbędnymi akcesoriami.

Mieszkanie dla świnki morskiej.

Śwince morskiej można kupić standardową klatkę dla gryzoni, którą znajdziemy z pewnością w większości sklepów z akcesoriami dla zwierząt albo online. Klatka dla świnki morskiej nie musi mieć dużej wysokości, jako że zwierzęta te nie przepadają za wspinaniem się. Dlatego ważna jest powierzchnia spodu klatki. Spód klatki może być zrobiony z plastiku, a pręty metalowe. Najmniejszym rozmiarem klatki jest 80x50x40cm, możemy kupić objętość o większym rozmiarze, w szczególności jeśli planujemy trzymać w niej kilka zwierząt.Istotnym jest, by pręty klatki nie były położone zbyt szeroko, gdyż grozi to zaklinowaniem się świnki morskiej między nimi. Klatkę dla świnki morskiej powinno się pokryć ściółką i\oraz dobrać odpowiednie wyposażenie – domek dla świnki morskiej, poidełko i miseczkę.

Ściółka w klatce dla świnki morskiej.

Zwykle ściółką klatki dla gryzoni mogą być trociny lub granulat. Trociny są tanie i świetnie sprawdzają się jako podłoże klatki. Wadą trocin jest pylenie oraz wypadają z klatki. Inną możliwością jest granulat, który wykazuje się wysoką chłonnością, jednak jest trochę twardawy w stosunku do trocin. Oprócz tego istnieją maty dla gryzoni, dzięki którym łatwo dbać o czystość w klatce, natomiast ich wadą jest niemożność kopania w ściółce, co gryzonie lubią.

Wyposażenie domku dla świnki morskiej.

Żeby umilić mieszkanie swojej świnki morskiej warto umieścić w środku niezbędne akcesoria, a w szczególności domek dla świnki morskiej. Dzięki temu świnka będzie czuła się bezpieczna, jako,że będzie mieć norkę, gdzie będzie mogła schować się aby odpocząć albo odstresować się, gdy po raz pierwszy przeniesiemy ją do nowego miejsca.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Akcesoria-dla-kotow_Transportery-i-akcesoria-30218.html transporter dla kota