Rodzaje kocich toalet

wymieniamy cztery rodzaje kuwet. są to:

– zakryta (występują też z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszcząca,
– z podwójnym dnami.
Te kuwety wyróżniają się tym, że dla ilustracji kociej toalety z zadaszeniem, trudne jest wyrzucanie się się żwirku, a przez zastosowanego w niej specjalnych filtrów nie rozprowadza się niemiły zapach. Istnieją one one są dla kociaków, które lubią przekopywać, ale uważaj – nie wszystkie koty mogą godzić się na nie, choć większość zgadza się, aczkolwiek widnieją wyjątki, które za nic nie chcą wejść.
Jednak w kwestii kuwety otwartej (klasycznej), która jest głównie wykonana z materiału sztucznego, jest ona zarezerwowana dla wszelkich kotów. Powinno się pamiętać o właściwym rozmiarze. Poszczególne z nich są wyposażone w zakończenie, żeby bezstresowo podtrzymać ład.

Kocia toaleta samoczyszcząca, fenomenalny wybór dla osób, które dosłownie czują niechęć, aby wywiązywać się z tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w miernik ruchu. Po cyklu, który został przez nas opracowany, bądź po okresowości, kocia toaleta samoczynnie uruchamia mechanizm, który zbiera zanieczyszczenia do pojemnika, lub do kanalizacji. W wyglądzie bardzo wyróżnia się od innych kuwet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest sitkiem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą część płynny brud zlatuje w kierunku dołu. Tenże typ kociej toalety jest dostępny w dwóch podkategoriach – w jakich można wsypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza opcja dla tych osób, które na okrągło czyszczą kocią toaletę.

Rozmiary kuwet
Wymieniamy trzy wymiary kuwet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów jakie:

– skończyły już 84 dzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kuweta dla drobnych kotów nie powinna być za wysoka, że może sprawiać kłopot przy wejściu. tylko wtedy gdy kotek już skończy 84 dzień życia życia, wypada zakupić nową i przewyższającą rozmiarem kuwetę, dlatego, by wsypać stosowną ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jeśli kot uwielbia rozkopywać i zakopywać nieczystości w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zadaszony, ale było na górze napisane – należy uważać, ponieważ określone koty nie akceptują takowych kocich toalet, większość akceptuje, albowiem zdarzają się wyjątki.
Gdy nie podoba Ci się to, że kuweta jest widoczna w Twoim pokoju, to możesz zdecydować się na zakup mebla, w jakim można wstawić do środka kuwetę, jeśli nastąpi pewny przypadek, bowiem ograniczy Cię malutka przestrzeń, to możesz się zdecydować na kocią toaletę narożną, jaką można położyć w kącie. Dostępne są w asortymencie kocie toalety narożne zakryte, jak i również bez zadaszenia.
Warto również pozyskać dodatki, które ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie brudów zarówno jak i użycie, utrudniają roznoszenie żwirku poza kuwetę i wyrównują bardzo niemiłe zapachy.
furminator dla kota