Obroże na kleszcze dla psów.

Przerwa wakacyjna jest wyborną okolicznością, by dać czas naszemu pupilowi. Wyjazd wraz z ulubionym psem to jedyna w swoim rodzaju opcja, by odpocząć, jednocześnie ofiarując zwierzakowi czas. W letnie miesiącenależy uważać na kleszczach, gdyż wszystkie zwierzęta domowe mogą być na nie podatne. Rasy psów, potrzebujące dużo ruchu na zewnątrz, takie jak labradory, nierzadko mają kleszcze. W jaki sposób możemy ochronić nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą formą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy różnorodne typy obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom wyróżniają się kilkumiesięczną efektywnością oraz niewielką ceną. Są produkowane na potrzeby ras psów wielu wymiarów, więc bez problemu dostaniemy rozmiar odpowiednią dla szyi swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne dostępne w obrożach przeciwkleszczowych mogą być naturalne oraz lekami na kleszcze. Te drugie cechują się skuteczniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Dawka preparatu działającego na kleszcze musi być odpowiednia do masy psa, trzeba więc upewnić się przed zakupem, iż wybrana obroża na kleszcze jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Znanym producentem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, sprzedająca obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd oraz flumetrynę, które są niepachnącymi środkami przeciw kleszczom. Dostępne są dwie obroże na kleszcze – dla psów mniejszych niż 8kg i dla zwierząt większych niż 8kg. Te obroże mają działanie zarówno przeciw kleszczom ,jak i na pchły, dlatego zapewniają ogólną opiekę psiaka. Obroża Foresto jest skuteczna nawet do 8 miesięcy, a do tego działa już w momencie założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą wielu niebezpiecznych chorób, jak na przykład borelioza, babeszjoza i erlichioza. Rasy psów chętnie spędzają czas w trawie, na przykład labradory, wymagają wyjątkowej profilaktyki w formie preparatów na kleszcze, dlatego, że infekcja wywołana złapaniem kleszcza stanowi zagrożenie utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obroża dla psa na kleszcze chroni zaatakowania zwierzaka przez kleszcza, przez co daje zabezpieczenie przed groźnymi chorobami. Dla labradorów, lubiące zabawy w wodzie potrzebna jest dodatkowa ochrona, przykładowo w formie zakropień mających środek na kleszcze lub specjalne szampony działające przeciwpasożytniczo. Aby zabezpieczyć naszego psa w trakcie wakacyjnej wyprawy warto zaopatrzyć się w pewne środki na kleszcze dla psa.

legowiska dla psów https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Akcesoria-dla-psow_Legowiska-dla-psa-32900.html