Jaki drapak będzie najlepszy dla twojego kota?

Drapanie jest naturalnym odruchem twojego pupila. Jeśli chcemy zaoszczędzić nasze wyposażenie przed śladami pazurów, należy zaopatrzyć się w drapak. Drapaki dla kota są projektowane w różnych kształtach i formach. Mamy też wybór tkanin, z których zostały zrobione. Jak zatem podjąć decyzję odnośnie drapaka i uszczęśliwić nawet mocno wybrednego kota?

DRAPAKI DLA KOTA – RODZAJE I JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY?
Drapaki dla kota z pojedynczym słupem są często najtańszą opcją i zajmują stosunkowo niewiele miejsca w pomieszczeniu. Mają niewielką powierzchnię i składają się ze pieńka przytwierdzonego stabilnego podłoża. Nieco droższą wersją jest drapak z dodatkowym legowiskiem na górze lub w podstawie konstrukcji. Najlepiej sprawdzają się, gdy posiadamy jednego zwierzaka w domu.
Drapaki piętrowe, “domki” dla kotów – nasze koty lubią strzeliste konstrukcje, z dużą ilością budek, legowisk i zabawek. Im wyższy drapak i więcej się w nim dzieje, tym więcej radości dla zwierzaka. Drapaki tego rodzaju znajdują zastosowanie w mieszkaniach, w których mamy trochę więcej powierzchni do wykorzystania. Sprawdzają się w domach, gdzie mamy kilka kotów.
Drapaki poziome, często o wyprofilowanym kształcie. Stworzone, żeby twój kot mógł drapać w wygodnej pozycji. Zazwyczaj są niewielkich rozmiarów, także łatwo je wkomponować w wyposażenie mieszkania.
Drapaki do zawieszenia na ścianie. Są idealnym rozwiązaniem dla osób mających mało powierzchni użytkowej w domu.
W przypadku gdy opiekujemy się tylko jednym, niewielkim kotem wystarczy drapak ok. 100 cm. Kiedy jesteśmy właścicielami większego zwierzaka lub więcej niż jednego kota, najlepiej zaopatrzyć w drapaki wyższe.
Drapaki dla kota najczęściej są zrobione z drewna owiniętego sznurkiem z sizalu mocno przylegającego do konstrukcji. Część legowiskowa powinna być miękka dla zwierzaka, owinięta materiałem. Inną ważną charakterystyką drapaka, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze jest jego stabilność, aby zapewnić naszemu kotu bezpieczeństwo.
W sprzedaży dostępne są różne rodzaje drapaków, także każdy właściciel kota może znaleźć taki, który będzie mu najbardziej odpowiadał.

karma dla kota