O paznokciach..

Dłonie - najważniejsza wizytówka kobiety. Mają być piękne i zadbane. Miękka skóra to nie wszystko, dużą rolę odgrywają paznokcie, które powinny być dobrze spiłowane i ładnie ozdobione.

Moda na kształt paznokcia i jego wzór (nail art) zmieniają się na przestrzeni lat. Jest jednak kilka rozwiązań uniwersalnych. Należą do nich uwielbiany przez kobiety na całym świecie french manicure stosowany na dzień - do pracy, oraz wyraziste czerwienie wybierane na wieczorne wyjścia. 

Klasyka staje się nudna, gdy wiemy co jest modne:

  • ombre nails paznokcie cieniowane;
  • manicure kawiorowy - luksusowy i błyszczący i 3d;
  • różnorodność - każdy paznokieć ma inny wzór, a wszystkie łączy jeden motyw przewodni - jak kolor, czy odcień.

W samych wzorach na paznokcie istnieje pełna dowolność: wyraziste linie, delikatne kropki, kwiaty czy wyszukane barokowe zawijasy.

Jeśli nasze paznokcie są słabe lub krótkie, możemy założyć tipsy: żelowe lub akrylowe. Dobrze nałożony tips wcale nie wygląda sztucznie, a przy prawidłowo dobranej długości przepięknie wysmukla dłonie. 

Wystarczy odrobina cierpliwości, kolorowe lakiery, pędzelki i... voilà, nasze dłonie stają się naszą najpiękniejszą ozdobą!

Ciekawostki

Najpopularniejszy w tym sezonie sposób malowania paznokci to ombre nails, możliwy jest w dwóch wersjach. Jedna z nich polega na malowaniu każdego paznokcia na inny odcień tego samego koloru. Druga wersja to natomiast kilka przenikających się odcieni na każdym paznokciu. Wbrew pozorom jest to wyjątkowo łatwe – wystarczy mieć gąbeczkę, na której lakierami robimy linie, zgodne ze wzorem, który chcemy uzyskać. Następnie wielokrotnie odciskamy ten wzór na paznokciach, niczym stemplem. Zastanawiałaś się jak wykonać ombre? Teraz już wiesz!

Manicure kawiorowy oraz manicure welwetowy to wyjątkowo silne trendy. Wbrew pozorom są bardzo łatwe do opanowania. Wystarczy specjalny kawior/welwet w paczce, którym dokładnie posypujemy paznokcie. I gotowe.

Paznokcie malowano już w starożytnym Egipcie! Ponadczasową czerwień nakładały sobie  Nefretete i Kleopatra. W ten sposób podkreślały swój status społeczny... I dodawały sobie urody, oczywiście.

Tipsy akrylowe mają już pół wieku. Trudno w to uwierzyć, ale zostały wynalezione przez... dentystę. Skaleczył się w palec i chcąc dalej pracować, musiał znaleźć sposób na nadbudowanie płytki paznokcia. Skorzystał z tego, co miał pod ręką.

W XXI wieku wzorki na paznokcie to nie tyle piękne motywy kwiatowe czy idealnie wykonane wzory zwierzęce. Liczy się przede wszystkim pomysł. Wyjątkową wizją zdobienia paznokci wykazał się w tym roku Westwood – na jego pokazie wzorki wyglądają jakby zostały niechlujnie namalowane długopisem.

mnie się podobują :)
mnie się podobują :)
a ja na to jak na lato :)
a ja na to jak na lato :)
Wpina Tosia T. na Uroda
jak tak patrzę to to wcale nie jest trudne
jak tak patrzę to to wcale nie jest trudne
prosty akcent i jest ciekawie :)
prosty akcent i jest ciekawie :)
z dodatkami :)
z dodatkami :)
Wpina Tosia T. na Uroda
wszystkie odcienie szarości - fajnie
wszystkie odcienie szarości - fajnie
Wpina Tosia T. na Uroda
Ooooo.....
No nie wiem czy mi się to podoba!
Raczej jest obrzydliwe.
Ooooo..... No nie wiem czy mi się to podoba! Raczej jest obrzydliwe.
Wpina H Thea .. na Dziwne
Paznokcie w stylu Kleopatry.
Paznokcie w stylu Kleopatry.
jak skrzydełka motyla...
jak skrzydełka motyla...
To jest to! Brzoskwinka
To jest to! Brzoskwinka
Do góry
Wpina w serwisie facebook