Podróże & Miejsca

1 obserwują, 11 wpiny
Skała Afrodyty na Cyprze. Polecam latem:)
Skała Afrodyty na Cyprze. Polecam latem:)
Już mi się marzy lato.... Może tym razem Chorwacja?
Już mi się marzy lato.... Może tym razem Chorwacja?
  • 2
Miss W. ja również:D
Miss M. polecam!
To nie Photoshop tylko prawdziwa uprawa lawendy. Czyż nie pięknie?
To nie Photoshop tylko prawdziwa uprawa lawendy. Czyż nie pięknie?
  • 2
Malina H. niesamowity widok
Fioletowa Śliwka *. a jaki musi mieć zapach...
Klasztor Mont Saint-Michel, Normandia, Francja. Od 1979 roku stanowi część Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO. Klasztor Świętego Michała w niebezpiecznym morzu (pełna nazwa) to skalista wyspa połączona z lądem groblą 1800m. Duże pływy powodują, że jest to jedyne w swoim rodzaju miejsce na ziemi. 
Wakacje po Francji i Normandii bez zahaczenia o Klasztor Mont Saint Michel to właściwie stracony czas :)
Klasztor Mont Saint-Michel, Normandia, Francja. Od 1979 roku stanowi część Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO. Klasztor Świętego Michała w niebezpiecznym morzu (pełna nazwa) to skalista wyspa połączona z lądem groblą 1800m. Duże pływy powodują, że jest to jedyne w swoim rodzaju miejsce na ziemi. Wakacje po Francji i Normandii bez zahaczenia o Klasztor Mont Saint Michel to właściwie stracony czas :)
Chichen Itza - jeden z 7 cudów świata. Miasto założone przez Majów na półwyspie Jukatan. Zabytki tu zachowane wiążą się  jednak z kulturą Tolteków i Majów.
Świątynia Kukulkana - Świątynia Zamek.
Kukulkan to bóg i władca czterech głównych elementów: ziemi, wiatru, wody oraz ognia, które zaś są reprezentowane przez jego atrybuty czyli kukurydzę, sępa, rybę i jaszczurkę. Kojarzono go też z bóstwem odrodzenia i zmartwychwstania. 
W kulturze Tolteków uważano go za podniesionego do rangi bóstwa założyciela cywilizacji, twórcę medycyny i pierwszego systemu kalendarzowego, nauczyciela rolnictwa i rybołówstwa. Niejednokrotnie nazywano go także "Bogiem B".
Kukulkan to Bóg, który wg legend Majów odpłynął na wschód skąd powróci tuż przed końcem świata. Przedstawia się go zwykle w postaci z dużym nosem, rzadziej z atrybutami charakterystycznymi dla Itzamny czyli wężem i muszlami.
Tyle lekcja historii, a teraz pakujemy walizeczki lub plecaczki i na podbój Meksyku ruszamy.
Chichen Itza - jeden z 7 cudów świata. Miasto założone przez Majów na półwyspie Jukatan. Zabytki tu zachowane wiążą się jednak z kulturą Tolteków i Majów. Świątynia Kukulkana - Świątynia Zamek. Kukulkan to bóg i władca czterech głównych elementów: ziemi, wiatru, wody oraz ognia, które zaś są reprezentowane przez jego atrybuty czyli kukurydzę, sępa, rybę i jaszczurkę. Kojarzono go też z bóstwem odrodzenia i zmartwychwstania. W kulturze Tolteków uważano go za podniesionego do rangi bóstwa założyciela cywilizacji, twórcę medycyny i pierwszego systemu kalendarzowego, nauczyciela rolnictwa i rybołówstwa. Niejednokrotnie nazywano go także "Bogiem B". Kukulkan to Bóg, który wg legend Majów odpłynął na wschód skąd powróci tuż przed końcem świata. Przedstawia się go zwykle w postaci z dużym nosem, rzadziej z atrybutami charakterystycznymi dla Itzamny czyli wężem i muszlami. Tyle lekcja historii, a teraz pakujemy walizeczki lub plecaczki i na podbój Meksyku ruszamy.
Karpacz zaprasza na Noc Świętojańską. Impreza zaczyna się o 15.00 na Zaporze nad Łomnicą i wstęp jest wolny.
Polecam będzie pyszna zabawa!!!
Karpacz zaprasza na Noc Świętojańską. Impreza zaczyna się o 15.00 na Zaporze nad Łomnicą i wstęp jest wolny. Polecam będzie pyszna zabawa!!!
Kambodża. Kompleks świątyń, pałaców królewskich w dawnej stolicy Khmerów Angkoru. 
Wśród nich m.in. Ta Prohm, którą oplatają konary i korzenie drzew. Obrazek jak z bajki lub z filmu z Larą Croft. Wrażenia po zwiedzaniu niesamowite i każdemu polecam wyjazd do tego urokliwego zakątka ziemi.
Kambodża. Kompleks świątyń, pałaców królewskich w dawnej stolicy Khmerów Angkoru. Wśród nich m.in. Ta Prohm, którą oplatają konary i korzenie drzew. Obrazek jak z bajki lub z filmu z Larą Croft. Wrażenia po zwiedzaniu niesamowite i każdemu polecam wyjazd do tego urokliwego zakątka ziemi.
  • 2
Anna S. super
Fioletowa Śliwka *. niesamowite miejsce, niesamowicie piękne
Czyż tam nie jest pięknie? Trochę egzotyki na wakacje? 
Polecam wyjazd do płuc świata - Dżungli Amazońskiej. Brazylia to kraj kontrastów, nowoczesność łączy się z dziewiczą przyrodą.
Czyż tam nie jest pięknie? Trochę egzotyki na wakacje? Polecam wyjazd do płuc świata - Dżungli Amazońskiej. Brazylia to kraj kontrastów, nowoczesność łączy się z dziewiczą przyrodą.
Obcowanie z naturą...
Obcowanie z naturą...
Augustów... czy takie piękne miejsca są Wam znane?
a jaka bajeczna okolica....
Augustów... czy takie piękne miejsca są Wam znane? a jaka bajeczna okolica....
Takie miejsce istnieje. Na tej wyspie połączonej z lądem cienkim ~9m szerokości pasem mierzei stoi kompleks zamkowy, z hotelami, restauracjami, knajpkami.... 
Jest to fantastyczne miejsce i warto je odwiedzić.
Monevasia - Grecja.
Gorąco polecam!
Takie miejsce istnieje. Na tej wyspie połączonej z lądem cienkim ~9m szerokości pasem mierzei stoi kompleks zamkowy, z hotelami, restauracjami, knajpkami.... Jest to fantastyczne miejsce i warto je odwiedzić. Monevasia - Grecja. Gorąco polecam!
  • 1
Mariola W. Tam pewnie każde marzenie się spełnia :)
Do góry
Wpina w serwisie facebook